2017. október 9-én a korábbi névadó, Simonffy Emil tiszteletére rendezte meg emléknapját zeneiskolai intézményegységünk. Ezen a napon került sor a Simonffy Díj átadására, melyet ebben az évben Laskay Edit és Dr. Szabóné Puskás Ibolya vehetett át. Gratulálunk hozzá!

2017. szeptember 22-én Szarvason rendezték meg a Magyar Tehetséggondozó Társaság 28. Országos Konferenciáját, ahol Laskay Edit vehette át a nemzetközi tehetségfejlesztő ECHA diplomát. Gratulálunk hozzá!

Értesítjük a tisztelt szülőket, hogy a 2017/2018. tanév I. féléves térítési- illetve tandíj befizetését kizárólag személyesen, készpénzben lehet teljesíteni a zeneiskolai intézményegység épületében a földszinti gazdasági és gondnoki irodákban. A befizetés ideje: 2017. szeptember 4-8. (hétfőtől – csütörtökig) 07:00-18:00-ig, pénteken 07:00-14:00-ig és 2017. szeptember 11-15. (hétfőtől - csütörtökig) 07:00-18:00-ig, pénteken 07:00-14:00 között Rendesné Ónodi Julianna és Deli Marianna munkatársunknál. Kérjük, hogy a térítési díj befizetést mindenki időben teljesítse! Köszönjük!

Tájékoztatjuk a kedves szülőket, hogy 2017. július 3-14 -ig 09:00 – 13:00 -ig munkanapokon a Zeneiskola épületében van lehetőség a Zeneiskolába alapfokú művészeti tanulmányokra felvételt nyert tanulók felvételi határozatainak átvételére Csík Józsefnénél a gondnoki irodában. A cikkben megtekinthető a felvettek listája.

Először adták át a Debreceni Tankerületi Központ Nemzedékek Jövőjéért díját. Kiemelkedő tudású pedagógusok, intézményvezetők kapták. Elismerésben részesült iskolánk tanára, Sáriné Szebenyi Judit is, akinek szeretettel gratulálunk a kitüntetéshez.

2017. május 12-én, Csökmőn rendezték meg a IV. Megyei Mélyrézfúvós Versenyt, ahol növendékeink szép eredményeket értek el.

2017. május 19-én Sátoraljaújhelyen, a IV. Lavotta János Hegedű Duó versenyen a Nagy Milán-Szentesi Teodóra páros I. helyen végzett. Teljesítményük elismeréseként különdíjként kaptak egy fellépési lehetőséget Nyíregyházán Szászné Réger Judit tehetségkutató kurzusán. Tanáraik, Hegedűsné Hernádi Éva és Kissné Galuska Anikó tanári különdíjban részesültek. Szeretettel gratulálunk az elért eredményekhez és további sikeres munkát kívánunk!   

2017. május 5-én került megrendezésre Józsán a Cívis Országos Gyermek és Ifjúsági Népzenei Verseny, ahol népzenész növendékeink sikerrel szerepeltek. A verseny során lehetőségük volt KÓTA minősítést is kérni - mivel először vettek részt ilyen típusú versenyen - térségi szinten.

2017. május 19-én Máramarosszigeten, Romániában a XXV. Nemzetközi Hangszeres Előadói Versenyen Sánta Marisa Susana I. helyezést, Imre Kamilla II. helyezést és Sánta Ana Ester II. helyezést ért el. Tanáruk: Versánszky Ildikó, zongorán közreműködött: Bojti Eszter. Szeretettel gratulálunk az elért eredményekhez és további sikeres munkát kívánunk!

A XII. Országos Kodály Zoltán Szolfézs- és Népdaléneklési Versenyen iskolánk is szépen szerepelt. A szolfézsversenyen a IV. korcsoportban 1. helyezést ért el Kovács Marietta Mária, aki a népdaléneklési versenyben dicsérő oklevelet is kapott. Tanára Kovácsné Bardóczi Mónika tanári különdíjat kapott. A III. korcsoport versenyében a szolfézsversenyen 4. helyezést ért el Leiti Márk, felkészítő tanára: Tóthné Baranyi Anikó. A versenyen való közreműködésért korrepetítori különdíjat kapott Nagy Máté. Szeretettel gratulálunk az eredményhez!

A zeneiskolában szolfézs órán elméleti alapismereteiket megszerző diákokat "Kicsinyek hangversenye" elnevezéssel hagyományos hangszerválasztó és bemutató előadásainkra várjuk 2017. május 23-án és 25-én, 16.30-tól a Simonffy Terembe. Az előadáson meghallgathatják a már hangszert tanuló növendékeket és természetesen a hangszerekkel is lehetőség lesz a közelebbi találkozásra.

Az aktuális tanév végéhez közeledve elérkezett az idő, amikor felvételt hirdetünk a zene iránt érdeklődő gyermekek számára, hogy zenei tehetségüket kibontakoztathassák nálunk. A zeneiskolában szolfézs órán elméleti alapismereteiket megszerző diákokat "Kicsinyek hangversenye" elnevezéssel hagyományos hangszerválasztó és bemutató előadásainkra várjuk 2017. május 23-án és 25-én, 16.30-tól a Simonffy Terembe. Az előadáson meghallgathatják a már hangszert tanuló növendékeket és természetesen a hangszerekkel is lehetőség lesz a közelebbi találkozásra. A zeneiskolába most ELŐKÉPZŐ OSZTÁLYBA érkező, új növendékeink számára képességfelméréssel egybekötött felvételi meghallgatásokat tartunk 2017. június 1-én és 2-án 14:00-17:00 óra között. A megszerzett tapasztalatok és ismeretek alapján 2017. június 6-án és 7-én, 14:00-17:00 óra között tartjuk a hangszeres felvételi meghallgatásokat azoknak, akik az előképző után hangszert szeretnének választani. Jelentkezési lap letölthető a cikkben.

Debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskoláért Alapítvány
Adószám az 1%-os felajánláshoz: 18547876-1-09
Bankszámlaszám: 11993001-02307482-10000001
"Zenei Nevelésért" Alapítvány
Adószám az 1%-os felajánláshoz: 19126456-1-09
Bankszámlaszám: 10103434-16655928-00000004

Kérjük, adója 1 %-ával segítse a tehetségek gondozását és a minőségi zenész utánpótlás képzését! Köszönjük a felajánlását!

Kulturális hírek

Webstatisztika

Látogatók
1
Cikkek
252
Cikkmegtekintések találatai
442488

Közétkeztetési tájékoztató